Gospodarstwo szkółkarskie  Barbary i Adama Kubiak istnieje
w Kraszowie od 2008r.

Jesteśmy producentem młodzieży iglastej oraz liściastej w pojemnikach p9.

Specjalizacją naszej szkółki są sadzonki na plantacje choinkowe, rośliny do zalesień, podkładki do szczepień, rośliny liściaste do obsadzeń miejskich, rośliny liściaste oraz iglaste do dalszej produkcji, rośliny dzikie do rekultywacji terenów i niektóre byliny. Każda założona przez nas plantacja choinek i wielu innych roślin stanowi starannie przemyślany projekt,
w który zawsze staramy się wkładać maksimum zaangażowania oraz wysiłku.

Wcześniej nie mieliśmy kontaktu z tą branżą, pomimo iż oboje pochodzimy z rodzin rolniczych.

Nasza szkółka powstała więc z pasji oraz ogromnego zamiłowania do roślin ozdobnych.

Pierwsze lata działalności prowadzonej jako gospodarstwo szkółkarskie poświęciliśmy na zdobycie doświadczenia oraz udoskonalenie produkcji. Od 2015 r. startujemy pod nazwą sadzonki-kubiak.pl. Obecnie na 1,2ha kontenerowni produkujemy rocznie 500 tysięcy roślin w doniczkach p9.

Od samego początku istnienia szkółki, dokładamy wszelkich starań aby jakość naszego towaru była wizytówką oraz najlepszą reklamą. Dlatego oferowane przez nas rośliny na plantacje choinek, do parków czy przydomowych ogrodów, wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą warunki klimatu umiarkowanego i jednocześnie charakteryzują się zróżnicowanymi wymaganiami glebowymi.

Działając jako uznany producent sadzonek, produkujemy duże partie jednolitego i wyrównanego materiału. Nasze sadzonki są zdrowe i wypielęgnowane. Pozostajemy w stałej współpracy oraz pod nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Nasze gospodarstwo szkółkarskie, choć stosunkowo młode, wyróżnia się pod wieloma względami.

  • Po pierwsze, oferujemy bardzo dobrej jakości materiał wyjściowy w najlepszej obecnie na rynku cenie.
  • Po drugie, pracujemy z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością.
  • Indywidualnie podchodzimy do każdego klienta.
  • Naszymi głównymi odbiorcami są szkółki, plantatorzy drzewek bożonarodzeniowych, zieleń miejska, wykonawcy ogrodów, firmy zajmujące się rekultywacją terenów powysypiskowych.

Dlatego jeżeli szukacie Państwo pięknych roślin w dobrej cenie oraz miłej i profesjonalnej obsługi, zapraszam do współpracy. Jako sprawdzony producent sadzonek ofertę sprzedaży nieustannie poszerzamy o coraz to nowe gatunki i odmiany, proponując wyłącznie najwyższej jakości wyroby, właściwie zahartowane i z bardzo dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym.