Nasze rośliny rozmnażamy z sadzonek, pozyskiwanych z własnych mateczników lub z siewu. Nasiona zbierane z drzewostanów gospodarczych stanowią podstawę do zakładania plantacji, ale ważną bazą są także specjalnie wybrane gatunki – drzewa mateczne. Pobiera się z nich pędy do szczepień przede wszystkim w celu zakładania plantacji nasiennych pochodzenia wegetatywnego i generatywnego, a także do tworzenia pochodnych powierzchni rodowych.

Hodowla sadzonek drzew liściastych odbywa się głównie w gruncie na otwartych zagonach, na terenie naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Dzięki zapewnieniu odpowiednich warunków, sadzonki posiadają dużą witalność i starannie zabezpieczony system korzeniowy. Mogą być wykorzystywane do sadzenia nawet w trudnych warunkach miejskich, gdzie istnieje duża konkurencja roślin zielonych, krzewów oraz innych gatunków drzew.

Produkujemy łącznie ok 200 000 sztuk sadzonek roślin liściastych w p9. Jest to materiał wysokiej jakości. Nasze sadzonki zanim trafią do sprzedaży, są w sezonie wielokrotnie przycinane i odpowiednio nawożone.

www.resizer.pl_7965 www.resizer.pl_5006

Na terenie naszych plantacji dokonujemy nasadzeń drzew przystosowanych do polskich warunków klimatycznych. Drzewa rosnące w suchym i ciepłym klimacie prawdopodobnie nie będą w stanie przetrwać polskich mrozów, stąd też proponujemy sadzonki drzew liściastych, które uprawiane są na świecie na podobnych wysokościach geograficznych, w klimacie zbliżonym do Polski.

Zakładane przez nas plantacje są dokonywane starannie opracowaną metodą, aby od samego początku zapewnić roślinom wszystkie niezbędne wartości odżywcze potrzebne do ich szybkiego rozwoju. Na każdy hektar, w zależności od ukształtowania terenu, przypada ściśle określona liczba drzew.

Sadzonki drzew liściastych, które hodujemy, to gatunki wyróżniające się szczególnymi właściwościami. Są to odmiany, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza, przyczyniając się do ochrony naturalnego środowiska przyrodniczego. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, sadzonki są zdrowe i dobrze zahartowane, a także ładnie ukorzenione w doniczkach. W pojemnikach rosną zazwyczaj przez jeden sezon i są gotowe do wysadzenia bezpośrednio do gruntu.

Oferujemy sadzonki różnych drzew liściastych, wśród których można znaleźć zarówno bardziej, jak i nieco mniej znane odmiany. Klienci chętnie wybierają klon pospolity oraz lipę drobnolistną, ale coraz większą popularnością cieszą się także takie gatunki, jak brzoza pospolita brodawkowa czy grab pospolity.

Produkujemy długie serie wyrównanego i jednolitego materiału. Zapraszamy do współpracy szkółkarzy oraz wykonawców terenów zielonych w szczególności zieleni miejskiej.

Wszystkim osobom, chcącym założyć plantację drzew liściastych, służymy fachową radą oraz profesjonalną pomocą. Dokładamy wszelkich starań, by mogli u nas Państwo zakupić wyłącznie najwyższej jakości sadzonki drzew liściastych, a także otrzymać szeroką informację na temat nabywanych roślin, dotyczącą doboru gatunków, sadzenia, ochrony przed szkodnikami, pielęgnacji, itp.